Bandırma Liman Avm

Bandırma’nın ilk alışveriş ve eğlence merkezi olan Liman AVM, 29 Ekim 2011’de Bandırma halkının hizmetine açıldı. Ayhanlar, Tunaş, Altay ortaklığı projesi olan Liman AVM’de Türkiye Hazır Beton Birliği Üyesi Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilen Kalite Güvence Sistemi (KGS) Belgeli 30 bin metreküp beton kullanıldı. Geniş otopark alanı, yemek katı, sinema salonları ve dünyaca ünlü markaları tek çatı altında barındırıyor.

Yatırım ve yönetimi Ayhanlar Holding tarafından yürütülen ve ilk kez kapılarını ziyaretçilerine 29 Ekim 2011 tarihinde açan Liman Bandırma AVM, getirdiği yenilikler ve ilklerle Güney Marmara’nın öncü yatırımlarından biri olmayı kısa sürede başardı. Ayhanlar Holding petrol, yol asfaltlama, beton, sınai ürünler, madencilik gibi geniş bir yelpazede hizmetler sunan ve Formula 1/İstanbul Park yarış pisti, Sabiha Gökçen Havaalanı apron yol çalışmalarını tamamladı, halen çalışmalarına hız kesmeden Türkiye’nin her köşesinde devam ediyor. Liman AVM 60 bin metrekare kapalı alan ve 25 bin metrekare kiralanabilir alanda, 82 mağaza ve satış alanı ile ziyaretçilerine hizmet sunuyor. Liman AVM, yaşam ve alışveriş merkezinin yanında önemli bir istihdam olanağı sağlıyor. Liman AVM çatısı altında bin kişiye yaklaşan personel istihdam ediliyor.

Liman AVM, 143 bin 117 nüfuslu Bandırma merkezi ile 75 kilometre çapında yer alan Biga, Gönen, Manyas, Karacabey, Mustafa Kemal Paşa, Susurluk, Erdek ilçelerinde yaşayan 537 bin 597 kişiye hizmet veriyor. Liman AVM, İstanbul’u Ege’ye bağlayan yolların, denizlerin ve demiryolların kesiştiği stratejik bir lokasyonda yer alması nedeniyle transit müşteriler için aynı zamanda tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri keyifli bir mola imkânı da sunuyor. Ekim ayında 3’üncü yaşını kutlayacak olan Liman Bandırma AVM yıllık 4 milyonu aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bandırma Liman AVM’de bölgenin en büyük hipermarketi, yapı marketi, teknoloji marketi, çocuk oyun alanları ve soft oyun alanları, bowling’i, sineması, kiralanabilir alanı ile Güney Marmara’nın yeni ticaret merkezi rolüne soyunuyor.

Proje Bilgileri

İdarenin Adı

Bandırma Liman Avm

Sözleşme Tarihi

2011